Latest News Releases Posts

January 3, 2014

Saskatchewan Information and Privacy Commissioner resigns effective January 31, 2014

Gary Dickson, Saskatchewan Information and Privacy Commissioner, has submitted his resignation to the Speaker of the Legislative Assembly effective January 31, 2014. Dickson was initially appointed November 1, 2003 as Saskatchewan’s first full-time Information and Privacy Commissioner. He was reappointed for a further five year term in April 2009. The resignation is solely for personal... read more

Categories: News Releases